19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мени
CentarМозаикЗдравје

Обрнете внимание на вашето мени: НИКАКО не треба да ги јадете овие 5 намирници секој ден

M T
Иако се здрави, одредени намирници не треба да се консумираат секој ден – ви претставуваме 5, чија количина треба да биде ограничена. консумирањето на кој...
CentarМозаик

НЕ Е ЗА СЕКОГО – Мени како ниедно друго, се нуди хамбургер со банани, јајца или шлаг

M T
Германскиот Бургер Кинг претстави нова понуда на хамбургери наменети за трудници. Менито стана хит на социјалните мрежи поради комбинациите како сладолед од ванила, јајца и...
Македонија

Шахпаска: Предложените измени на менито во градинките се клучни за правилен детски развој

M T
Работната група за ревидирање на Правилникот за нормативи и стандарди за исхрана во градинките денеска во Министерството за труд и социјална политика одржа работен состанок....