Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : кралица

Свет

Кралицата Елизабета помина една ноќ во болница и ја откажа посетата на Северна Ирска

M T
Кралицата Елизабета (95) помина една ноќ во болница откако ја откажа посетата на Северна Ирска, соопшти Бакингемската палата. Кралицата требаше да тргне на дводневно патување...
Свет

Операција „Лондонски мост“: Објавени делови од тајниот план за периодот по смртта на кралицата Елизабета

M T
Планот на британската влада за тоа што ќе се случи во деновите по смртта на кралицата Елизабета Втора, познат како операција „Лондонски мост“, протече откако...