23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дебелеење
МОЗАИКЗДРАВЈЕ

Се дебелеете во СТОМАКОТ или во КОЛКОВИТЕ? – Еве што тоа кажува за вашето здравје и како да се ослободите од вишокот килограми

M T
Тие проблеми кажуваат нешто за здравјето Можеби проблемот со вишокот килограми и незадоволството поради вишокот килограми не би бил толку голем доколку сите рамномерно се...
МОЗАИКЗДРАВЈЕ

ИСКЛУЧЕТЕ ГИ ХОРМОНИТЕ ЗА ДЕБЕЛЕЊЕ И ТРАЈНО ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД КИЛОГРАМИТЕ: Со овој докажан лекарски метод се топат килограми

M T
Доколку поголемиот дел од времето го поминувате во вежбање и здраво хранење, а килограмите само ви се „лепат“, особено во пределот на стомакот, постои можност...
ТЕМАМОЗАИК

Зошто многумина што се обидуваат да се откажат од пушењето се здебелуваат?

M T
Престанокот со пушење може да биде поврзан со зголемување на телесната тежина. Една неодамнешна студија заклучи дека луѓето кои се обидуваат да се откажат од...