Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarShowbiz

Голема гужва на бензинска станица во Скопје

Најпосетувани места последните неколку месеци се дефинитивно бензинските станици. Но, сега причината за големата гужва e нешто сосема поразлично. На бензинската станица ОКТА во Автокоманда, македонската пејачка ЛАРА, приреди вистинско филмско доживување снимајќи го спотот за нејзината нова песна „Ремек дело“.

Масовна продукција и интригантното сценарио во кое младата пејачка ги покажува и своите танчерски способности заедно со членовите од училиштето за хип хоп и модерни танци „Break a leg“, кореографија на Миа Ристевска, зборуваат за нешто сосема различно и нешто ново на македонската модерна музичка сцена кое може да се мери со светските музички проекти.

Фузијата на сексапил и уметност, преку брзата промена на кадри и секогаш присутниот фактор на изненадување, го карактеризира овој видео-спот како Светски продукт, а во кој ЛАРА уште еднаш го потврди статусот на една од најдобрите млади поп ѕвезди која и овојпат има нов хит.
Песната има моќ да ве подигне, да ве натера да танцувате и да се препуштите на убавината на звуците. Текстот, како и досега во песните на Лара, е збир од стихови кои креираат содржина достојна за паметење навек, а овојпат и зачинет со нејзин удел.

На почетокот и на крајот на песната, се јавува гласот на водителката Сандра Јовановска, која испраќа моќна порака и поддршка до публиката да се слуша македонска музика.

Ова “Ремек дело” е создадено од ЛАРА, македонскиот музички продуцент Дарко Димитров и Робин Зимбаков, кои уште еднаш докажаа дека македонската музика има иднина.

Потписот за стилот на младата пејачка и нејзиното друштво е на Викторија Бурсак која креираше модерен летен микс од брендови и бои.
За крај, уживајте во новата музичка видео приказна и дозволете да ве понесе ритамот на „Ремек дело“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе