18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

Еве по колку пратеници ќе добијат политичките партии

Еве по колку пратеници ќе добијат политичките партии, според првичните резултати.

Мандатите се генерирани врз основа на досега пристигнатите податоци на ДИК.