Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

ЗЕМЈАТА ПОВТОРНО СЕ ТРЕСЕ ВО ХРВАТСКА: Земјотрес ја погоди областа Шибеник

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во областа Шибеник, објави ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот бил во Јадранското Море, на 16 километри од Шибеник.

Земјотресот се случил во 21:05 часот.

Земјотресот е почувствуван во Шибеник, Водице, Биоград, Пашман, Задар.

Можеби ќе ве интересира

Земјотрес во Охрид и Струга

M T

По два земјотреса во Грција, предупредување за цунами

M T

Силен земјотрес го погоди Пакистан, има загинати и повредени

M T