13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Црн петок во Штип – За само еден ден починале петмина граѓани од ковид 19

фото Pixabay / илустрација

Тежок ден во Штип. Денес градот е завиен во црно.

Петмина на возраст од 48 до 49 години починаа од ковид 19 во последниот ден.

Според информациите во ковид центарот во овој град во моментов се лекуваат 86 лица, од кои 46 се закачени на кислородна поддршка.