Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Над 860 илјади заразени од коронавирус – заразата молскавично се шири низ Светот

Молскавично се шири заразата од коронавирус низ Светот. Бројот на заразени до 10 часот и 30 минути утрово достигна 860.927 лица.

Досега починале 42.364 луѓе како последица на пандемијата со коронавирус, а оздравеле 178.538 лица.

error: Соддржината е заштитена.