Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Коронавирусот коси низ САД: Само вчера починале 912 лица, а се регистрирани речиси 25.000 новозаразени

Бројот на заразени во САД од коронавирус се искачи за 24.742 лица само во вторникот, а починале 912 луѓе.

Со ова вкупната бројка на заразени се искачи на 188.530 лица, а починале 4.053 луѓе како последица на коронавирус.

САД во моментов е на првото место според бројот на заразени, а вчера го имаше и рекордот и во починати лица.

error: Соддржината е заштитена.