Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме со дожд и снег, па силен скок на температурите – Ќе “пука” сонце на 24 степени

Утре под влијание на нов влажен бран ќе има повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. Позастапени врнежите ќе бидат во југозападните делови

Прогноза за 15.03.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 8°С до 16°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 16.03.2019
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 13°C до 20°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Прогноза за 17.03.2019
Минимална температура: -1°C до 5°C
Максимална температура: 16°C до 24°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер од западен правец.