Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Студ ја окова Македонија – доаѓа нова промена на времето

За време на викендот времето ќе биде стабилно и суво со ниски утрински температури и со услови за магла по котлините, особено во недела.

Во недела попладне облачноста ќе се зголемува, а во понеделник во текот на денот ќе има нови врнежи од снег со слаб до умерен интензитет.

Во вторник ќе дува умерен до засилен северен ветер.