Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Кучето секој ден исчезнувало во исто време: Решиле да го следат и не можеле да поверуваат во она што го виделе

Понекогаш животните не изненадуваат демонстрирајќи однесување кое треба да биде карактеристично за луѓето. Често од нив можеме многу да научиме.

Сопствениците на ова куче забележале дека неколку дена мистериозно исчезнува од куќата и тоа во исто време. Одлучиле да го следат и понеле камера со себе.

Она што го откриле потполно ги изненадило:

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе