16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Скокнал во надојдена река. Кога ќе ја видите причината ќе ви се врати вербата во човештвото!

Во Хјустон, Тексас, повеќе од 70 коњи биле во смртна опасност, морале да се борат со надојдената вода.

Неколку драматични спасувања се снимени со камера, а ќе бидете инспирирани од херојските потези на луѓето во спасувањето на овие величенствени животни.

Спонзорирано: