7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КУЛТУРА

Маша и Медо денеска во Скопје, утре во Прилеп и Битола

Денеска во 17 часот, во ВИП Арената „Борис Трајковски“ ќе започне претставата за деца „Маша и Медо“, направена по истоимениот цртан филм.
Руска актерка екипа по овој повод доаѓа во Македонија, а претставата ќе биде синхронизирана на македонски јазик.
Утре истата претстава ќе биде изведена во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп од 12 часот и во Центарот за култура во Битола од 18.30 часот.