14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » градинка
Македонија

Приведен крадец кој ограби магацин на градинка, производите пронајдени и вратени

M T
На 23.03.2022 во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода М.З.(31) од Велес. Тој се сомничи дека на 14.03.2022 влегол во градинка...
Македонија

Шахпаска: После 40 години, децата од Кавадарци добиваат нова, современа и инклузивна детска градинка, со капацитет од 142 места

M T
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска присуствуваше на официјалното отворање на новата градинка „Сонце“ при ЈОУДГ „ Рада Поцева “ во Кавадарци....
Македонија

Шахпаска: Со надградба на градинката во Крива Паланка ќе бидат згрижени уште 102 дечиња

M T
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска направи увид во изградбата на новиот кат на постојниот објект „Поточиња“ на градинката „Детелинка“, лоциран во центарот...
Македонија

Шахпаска: Волково ја добива првата детска градинка. Енергетски ефикасен објект изграден според највисоките европски стандарди за целосна инклузија на децата со попреченост

M T
Граѓаните на Волково добиваат градинка во својата населба, која ќе овозможи згрижување на 175 деца до шестгодишна возраст, рече министерката за труд и социјална политика,...
Македонија

Министерката Шахпаска: Инвестираме во целосно нова градинка која ќе згрижи 57 деца во Општина Сопиште, секое дете е важно

M T
Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, денеска во Општина Сопиште направи увид во градежните работи на новиот објект при ЈОУГД „Виножито“, втор објект...
Македонија

Заев и Царовска на увид во градежните работи на градинка во Волково, Општина Ѓорче Петров: Децата и родителите добиваат современ објект за згрижување и воспитување

M T
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од министерката за образование и наука Мила Царовска, заменик-министерот за труд и социјална политика Енвер...
CentarМакедонија

34 деца од штипско училиште одат во изолација, откако наставник излегол позитивен на коронавирус

CENTAR MKD
34 деца од второ одделение од штипкото училиште Тошо Арсов ќе одат во изолација и ќе го продолжат образованието онлајн, откако еден наставник од предметата...
CentarМакедонијаВо тренд...

Од отворањето на градинките, од корoнавирус заболеле 18 деца и 55 вработени

CENTAR MKD
Од отворањето на градинките на 9 септември досега од коронавирус заболеле 18 деца и 55 вработени, информира министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска....
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Рекордни бројки на новозаразени со коронавирус и во тиквешко – цело група дечиња од градинка во изолација

CENTAR MKD
Рекордни 20 новозаболени КОВИД случаи се потврдени во тиквешко во последните 24 часа. Според лекарите сиите се со симптоми, додека двајца на возраст од 63...
CentarЛокално

Целосна реконструкција на градинката „Мајски цвет“ во Карпош

CENTAR MKD
Изјава за медиуми, Гордан Шутаров од ОО СДСМ Карпош – интегрално Локалната власт предводена од СДСМ направи целосна реконструиран на објектот на градинката „Мајски цвет“...