36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Нови закони: Од сега возачка ќе може да имаат и лица до 75 години, а моторите кои предизвикуваат бучава ќе се одземаат

фото Pixabay

Владата вечерва одлучи да предложи измени во законот за сообраќај во кој е најавено продолжувањето на рокот на важење на возачката дозвола за повозрасните возачи од 70 на 75 години, информираа од Владата.

Законот ќе биде поднесен во Собрание наскоро.

Можеби ќе ве интересира

Родени под среќна ѕвезда: На овие хороскопски знаци сè им оди од рака

CENTAR MKD

Од понеделник поројни дождови, засилен ветер и грмежи – Метеоцентар со детали за големата промена на времето

CENTAR MKD

Сега е полесно – Државата плаќа 70% од учеството за нов стан: Целосен прирачник како да аплицирате за нов стан/куќа и да добиете субвенции

CENTAR MKD