Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Бизнис ТОП ВЕСТИ

Заев: Во пензија ќе се оди на 64 години, а не како досега со избор на 67 години – Пуштен е нов закон во Собрание

Носиме нов закон наместо досега со избор до 67 години да се оди во пензија, сега ќе се оди во пензија на 64 години, најави премиерот Зоран Заев попладнево од трибината на СДСМ во КУманово

– Да ослободиме места за младите луѓе, порача премиерот Зоран Заев, соопштувајќи дека новиот закон е пуштен во процедура.

Можеби ќе ве интересира

(ВО ЖИВО) Се заоструваат рестриктивните мерки – Обраќање на премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче, д-р Жарко Караџовски…

CENTAR MKD

Заврши владината седница попладнево – Ова се сите донесени одлуки

CENTAR MKD

(Видео) Над 100 деца во домовите низ државата добија новогодишни подароци од Владата

CENTAR MKD