23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » агенција за храна и ветеринарство
МАКЕДОНИЈА

Република Северна Македонија доби статус на земја слободна од болеста чума кај мали преживари

M T
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) доби официјално известување од Светската организација за здравствена заштита на животните – ОИЕ дека Република Северна Македонија (РСМ) го...