10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пита
КУЈНА

Млечна пита

CENTAR MKD
Подгответе вкусна млечна пита по едноставен рецепт… Состојки: 8-9 кори за пита 100-150 гр путер 4 јајца 150-200 гр шеќер 300 мл врело млеко 2...
КУЈНА

Пита хармоника со тиквици: Евтина, брза и крцкава вечера!

CENTAR MKD
Кога ви се јаде крцкава пита, која се прави брзо и од евтини состојки, хармоника со тиквици е одличен избор. Состојки: 1 голема тиквица или...
КУЈНА

Старски рецепт на влашките домаќинки: Највкусната слатка пита од суво грозје и сливи!

CENTAR MKD
Подгответе вкусен овошен десерт по рецепт на влашките домаќинки… Состојки: 600 гр кори за пита 100 гр суви кајсии 80 гр суво грозје 60 гр...