15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : СДСМ

Centar Македонија

Се шири поддршката за владејачката СДСМ – Шеќеринска подели над 200 книшки

CENTAR MKD
Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска учествуваше на отворање на нов изборен штаб на СДСМ во Општина Центар каде се поделија над 200 нови членски...
Centar Македонија

Сугарески: Ќе се реконструира и делот од Фариш до Прилеп со што добиваме нов рехабилитиран пат од Градско до Прилеп

CENTAR MKD
На мое лично задоволство, заедно со градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски и директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов, извршивме увид во реконструкцијата на...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Локвенец: Стануваме 30 земја членка на НАТО, се приближуваме кон ЕУ, само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ остана против напредокот на државата

CENTAR MKD
Интегрално ја пренесуваме изјавата за медиуми, Хари Локвенец, пратеник на СДСМ: Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, СДСМ покажа дека има визија и дека знае...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Владејачката СДСМ вечерва распали: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва маршираа за правдата да не го стигне нивниот шеф Груевски и сите нивни функционери кои чекаат одговорност за сторените криминали

CENTAR MKD
Исплашени од одговорност, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва маршираа за правдата да не го стигне нивниот шеф Груевски и сите нивни...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Фото: Заев подели 500 нови членски книшки во Прилеп, убеден е во победа

CENTAR MKD
СДСМ победува во Прилеп! Неверојатна атмосфера на отворањето на новиот месен штаб „Гоце Делчев“ каде поделив 500 нови членски книшки, се пофали вечерва лидерот на...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

CENTAR MKD
Извршителу Мицкоски, кога ќе те фатат како препишуваш, се паѓа на испитот, порача Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ попладнево на прес конференција. – Мицкоски падна...
Centar Македонија Во тренд...

Заврши седницата на Владата – Донесени важни одлуки

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија ја одржа редовната 9-та седница на која беа донесени повеќе одлуки, заклучоци и препораки за проекти од својата програма за...
Македонија

На полноќ се огласи висок функционер на ДУИ: Партијата целосно ги поддржува законите за јавно обвинителство, совет на јавни обвинители, за одбрана, изборниот законик со корекција на изборните единици како и Преспанскиот, Охридскиот и добрососедскиот договор

CENTAR MKD
По скандалозното кочење на носење на одлуки во Парламентот од страна на антизападните структури и следот на настаните откако генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Љупчо Николовски се огласи на фејсбук: Добро е што им дадовме техничка влада, па груевистички кадри и го освежија секавањето на режимскиот стил на владеење со ароганција, страв, притисоци, закани, уцени, насилство, снимање, тепање и многу лаги и манипулации

CENTAR MKD
Фејсбук статус на Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ: За #СДСМ добро е да им дадевме не техничка туку цела Влада со се министри и...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ разоткри скандал: Поднесени 300 кривични пријави против кадри на ВМРО-ДПМНЕ на локално ниво, предметите мора да добијат правен епилог

CENTAR MKD
По демократските промени, на локално, општинско ниво од страна на градоначалници, општини и други надлежни институции до денес поднесени се речиси 300 кривични пријави против...
Субвенции Centar Бизнис Во тренд...

Заев соопшти детали за новата владина мерка: По 18.000 денари поврат кон граѓаните

CENTAR MKD
Сите граѓани кои ќе купат и вградат уред на погон на течен гас (ТНГ), метан или друг вид алтернативно гориво во возилата ќе имаат можност...
Македонија Во тренд...

Заев од граѓанската трибина: Струмица вечерва ечи, полната сала ја охрабрува цела држава да продолжи по прав пат!

CENTAR MKD
Бев во целиот свет, но само дома си е дома, најубаво е во Стрмуца, со овие зборови претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го започна своето...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Вели Мицкоски дека гушкал Албанец, абе човек за гушкањето треба да имаш срце, треба да имаш душа

CENTAR MKD
Го гледам Мицкоски, вели тој немал проблем албанец да биде претседател на собранието, па зошто не им го кажа тоа на 27-ми април на граѓаните...
Македонија

Димковски во Струмица: Нов откупен центар во Струмица во вредност од 6 милиони евра, го решаваме проблемот со пласманот и отвораме нови пазари

CENTAR MKD
Со вложување во откупно дистрибутивни центри, како и со сите други мерки што ги преземаме, правиме се за да го поттикнеме земјоделството и да обезбедиме...
Македонија Во тренд...

Костадинов: Oва е сликата која што ја потврдува огромната победа на СДСМ

CENTAR MKD
Ова е сликата што потврдува дека навистина сме на прав пат, дека сме сплотени, сликата што мотивира, која потврдува дека на 12- ти април ќе...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев го повика Мицкоски да дојде во Струмица: Да дојде тука да го види предавникот Заев кој што се откажал од егејците, бежанците, да оди во бежанскиот парк да го види споменикот

CENTAR MKD
– Не му поминуват лагите на Мицкоски затоа што се знае, еве да го повикаме ние струмичани и да дојде тука. Кај нас викаат од...
Македонија

Филипче на граѓанска трибина: Струмица добива најсовремена болница опремена со најсовремени апарати, здравството е на прав пат!

CENTAR MKD
На граѓанската трибина во Струмица, членот на ЦО на СДСМ Венко Филипче се осврна на мерките што се спроведуваа спроведуваат за развој на здравствената заштита....
Македонија

Видео: Премиерот Зоран Заев се поклони пред струмичани

CENTAR MKD
Премиерот Зоран Заев вечерва во спортската сала во Струмица се поклони пред струмичани, каде што се оддржува трибината на СДСМ наречена На Прав Пат....
Македонија Во тренд...

Јаневски на граѓанската трибина: Струмица е на прав пат, реализиравме бројни проекти, го решивме проблемот со сместување на децата во градинките

CENTAR MKD
Струмица со одбра правиот пат и Струмица сигурно ќе успее, истакна градоначалникот на Струмица Коста Јаневски на граѓанската трибина на СДСМ под мотото „На прав...
Македонија Во тренд...

(видео) Костадинов открива: Над 1 милион евра за опашки на споменици потрошила бившата власт на ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
Единствено нешто што можам да им го признаам е што направија конкретно да ја обноват опашката на Бикот, порача Костадин Костадинов пратеник на СДСМ. МАтематиката...