16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » реакција
Свет

Реакција од Балтикот на руската закана од нуклеарно оружје: Тоа е глупост

M T
Премиерката на Литванија Ингрида Шимоните ја коментираше последната закана од Дмитриј Медведев, кој рече дека веќе не може да се зборува за Балтикот без нуклеарно...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пецаков треба да одговара, наместо да се заканува со тужби, Мицкоски да каже дали го поддржува неговото неодговорно постапување

M T
Реакција од СДСМ на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ: Без ниту малку срам, градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков наместо да се извини, се заканува со тужби. Факт...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Додека ВМРО-ДПМНЕ напразно критикува, Владата предводена од СДСМ ја решава енергетската криза и го штити стандардот на граѓаните

M T
Реакција од СДСМ на соопштението од ВМРО ДПМНЕ: Додека ВМРО-ДПМНЕ напразно критикува а градоначалниците од нејзините редови ги игнорираат проблемите на граѓаните, Владата предводена од...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја поскапеа струјата за 100% и ја укинаа ефтината тарифа без енергетска криза

M T
Соопштение на СДСМ – реакција на прес-конференцијата на Стевче Антовски од ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја поскапеа струјата за 100% и ја укинаа ефтината тарифа...
Македонија

СДСМ Скопје: Модерната кандидатка на барокната партија и натаму ја крие менаџерската биографија

M T
Реакција на СДСМ Скопје: Данела Арсовска продолжува да ја крие својата „менаџерска“ биографија како змија нозете. Поминаа три дена откако изби скандалот за нејзиното катастрофално...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Нема доволно силна лага и дезинформација на ВМРО-ДПМНЕ за Шилегов која ќе ги убеди скопјани да се вратат назад, на 17-ти победува Најдоброто за Скопје

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски преку злоупотреба на немилиот настан и поигрување со чувствата на загрозените родители...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Актуелниот и иден градоначалник на Град Скопје Шилегов со реакција за лажните верувања на противкандидатот на ВМРО-ДПМНЕ

M T
Реакција на градоначалникот Шилегов за лажните и паушални ветувања на Даниела Арсовска: „Арсовска продолжува исто како вчера, со од ракав истресени проекти на кој никој...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сака да ја поткопа независната истрага за пожарот, срамен е нивниот обид за политизација на трагедијата

M T
Реакција од СДСМ на соопштение од ВМРО ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ сака да ја поткопа независната истрага за пожарот, срамен е нивниот обид за политизација на трагедијата...
Македонија

СДСМ: Никакви конструкции нема да му обезбедат алиби на ВМРО-ДПМНЕ за поразот што го очекува на изборите

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ: Никакви конструкции нема да му обезбедат алиби на ВМРО-ДПМНЕ за поразот што го очекува на...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Криминалот и корупцијата се заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ

M T
Криминалот и корупцијата се заштитен знак на ВМРО-ДПМНЕ, Владата предводена од СДСМ се спротивставува на корупцијата и постапува по наодите на меѓународните и домашни извештаи,...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ останува синоним за нечесен, лицемерен однос кон земјоделците, може само да учи што значи вистинска грижа за земјоделството

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ останува синоним за нечесен, лицемерен однос кон земјоделците, може само да учи што значи...
Македонија Во тренд...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се разбуди од сон за короната, но нивните предлози се одамна имплементирани

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ се разбуди од зимскиот сон кога станува збор менаџментот на корона кризата и реши...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ниту еднаш не повикаа на вакцинација и почитување на мерките за заштита, но затоа секојдневно шират лажни вести на штета на јавното здравје

M T
Реакција од СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува со лажни вести, конструкции и невистини да се обидува да шири вознемиреност во јавноста, да прави...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Очигледно само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа дека македонскиот идентитет и јазик се меѓународно признати и потврдени

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференција на Антонио Милошоски: Ако Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во својот идентитет не мора да поднесуваат декларации или...
Македонија

СДСМ: Мицкоски е изгубен во своите блокади, нема доследен став и се што прави е против државните и националните интереси

M T
Реакција на СДСМ на прес-конференција на Христијан Мицкоски Се што прави Христијан Мицкоски е против државните и национални интереси, тој до толку е изгубен во...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ кое е против реформите во образованието, денеска се вознемири од најавите дека ќе се бара преиспитување на откупот на учебници

M T
Реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ кое е против реформите во образованието, денеска се вознемири од најавите дека ќе се бара преиспитување на откупот на...
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ги качи цените на струјата и на горивата до плафон, нафтата и со еколошката такса ќе биде најевтина

M T
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да тера лицемерие, да шири измислици, глумејќи загриженост за наводни поскапувања, а до плафон ги покачи цените на струјата и на горивата....
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го обезличи Скопје, со СДСМ станува модерен град по мерка на граѓаните

M T
Реакција на прес-конференција на Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ го обезличи Скопје, со СДСМ станува модерен град по мерка на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ не може да...
Centar Македонија Во тренд...

Костадинов: Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не им останува ништо друго освен да шират лажни вести

CENTAR MKD
ФБ статус на Костадин Костадинов, пратеник и портпарол на СДСМ: Кога силно им сметаш на ДПМНЕ, не им останува ништо друго освен да шират лажни...