16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » разбојник
Македонија

Приведен разбојник од Скопје за издржување казна затвор од три години

M T
Вчера (19.07.2022) во 13.30 часот од улица ,,Тодор Чангов“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Р.(36)...
Македонија

Расчистени две кривични дела во Тетово, приведени разбојник и крадец

M T
На 15.04.2022 околу 02.30 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 35-годишниот тетовец Г.С., поради сомнение дека еден час претходно...
Македонија

Приведен разбојник во Скопје, украденото вратено на сопственикот

M T
На 11.04.2022 во 16.15 часот на ул.„Брсјачка буна“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ѓ.(21) од Скопје. Тој се сомничи...
Македонија

Приведен разбојник во Скопје, следува кривична пријава

M T
На 22.02.2022 во 21.40 часот на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.М.(31) од Скопје. Тој се сомничи...
Македонија

Приведен разбојник за издржување затворска казна

M T
На 08.02.2022, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ѓ.(21) од Скопје. За него била распишана Централна потерница, по...
Македонија

Приведен разбојник од Гевгелија

M T
Одделението за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Л.Ќ.(34) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично...
Македонија

Приведен разбојник за доиздржување на казна затвор

M T
На 10.01.2022 во 19.10 часот полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на наредба од Казнено-поправна установа Затвор Куманово, го лишиле од слобода С.Б.(29) од...
Македонија

Приведен разбојник, пронајдено возилото што го украл е вратено на сопственикот

M T
На 04.01.2022 во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Р.Р.(20) од Струга. За него бил распишан централен распис, поради сомнение дека на 22.12.2021...
Македонија

Приведен разбојник, расчистени две кривични дела во Прилеп

M T
На 21.12.2021 полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи – ОВР Прилеп, по преземени оперативни мерки и дејствија, го лишија од слобода К.Ѓ.(33) од...
Македонија

Фатен разбојник во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 02.11.2021 во 20.45 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода Ф.К.(34) од Скопје. Околу 20.15...
Македонија

Разбојник од Скопје украл автомобил, па со него направил сообраќајка

M T
Во попладневните часови на 13 октомври на скопската улица „Пролет“, полицијата уапсила 46-годишен скопјанец со иницијали Б.Д, поради сомнение дека на 11 октомври од булеварот...
Македонија

Приведен разбојник од Арачиново

CENTAR MKD
Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар при СВР Скопје, по претходни сознанија за сторени повеќе кривични дела на подрачјето на ЕВР Центар, денеска...