29.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кривични дела
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T
На 17.10.2022 во 14.50 часот во гостиварски Добридол, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 21-годишниот Е.Ф. од ова...
МАКЕДОНИЈА

Расчистени две кривични дела во Тетово, приведени разбојник и крадец

M T
На 15.04.2022 околу 02.30 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 35-годишниот тетовец Г.С., поради сомнение дека еден час претходно...
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице во Скопје, пронајдени предмети поврзани со кривични дела

M T
На 06.02.2022 околу 20.00 часот на ул.„16 Македонска бригада“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Љ.(46) од Скопје. При преглед...
МАКЕДОНИЈА

Приведен разбојник, расчистени две кривични дела во Прилеп

M T
На 21.12.2021 полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи – ОВР Прилеп, по преземени оперативни мерки и дејствија, го лишија од слобода К.Ѓ.(33) од...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец од Скопје, расчистени три кривични дела

M T
На 11.11.2021 во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.К.(40) од Скопје, поради сомнение дека претходно со употреба на сила...
МАКЕДОНИЈА

Расчистени шест кривични дела: Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

M T
На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“...
МАКЕДОНИЈА

Расветлени 11 кривични дела „тешка кражба“, приведени двајца крадци

M T
По добиени оперативни сознанија од страна на полициски службеници од СВР Штип на 08.09.2021 лишени се од слобода М.А.(33) од Штип и П.И.(25) од с.Црвулево,...