Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведено лице барано со потерница

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „кражба“ по член 235 од Кривичниот законик.

Таа била спроведена во Казнено – поправната установа Идризово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец баран со потерница

M T

Приведено лице од Скопје по распишана Централна потерница

M T

Приведено лице од тетовско по распишани потерници

M T