26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » натпревар
Македонија

Двајца битолчани нападнале полицајци на кошаркарски натпревар

M T
Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица, од кои за едниот постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Напад врз службено лице...
СветМозаик

Во Црна Гора почна натпревар во лежење, наградата е 300 евра

M T
Во Црна Гора во тек е десеттиот јубилеен натпревар во лежење. Натпреварот се одржува во етно-селото Монтенегро во близина на Никшиќ, а првата награда е...
Македонија

Пpогласени победничките зелени идеи за 2021-ва година

M T
Денес, на 16-ти јуни, „АРНО“ ги прогласи победниците од натпреварот за зелени бизнис идеи 2021. Жири комисијата ги избра идеите: „Прва библиотека за играчки“ на...