16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » лаги
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Потонаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ за наводно менување на историјата

M T
„Паднаа во вода сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, со кои со месеци ги вознемируваа граѓаните и се обидуваа да создадат нови поделби. Со...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да им се извини на граѓаните за сите лаги

M T
Христијан Мицкоски да им се извини на граѓаните за сите лаги, што хистерично ги ширеше изминатиот период помогнат од неговиот проруски партнер Димитар Апасиев, пишува...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Македонски јазик во ЕУ, потонати се сите лаги на Мицкоски и Апасиев

M T
Сите лаги на Мицкоски и Апасиев потонаа, сите нивни невистини се демаскирани. Македонскиот јазик одекна во Брисел, влезе во ЕУ, на македонскиот јазик му се...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Доста беа лаги, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да им се извинат на граѓаните и да се променат

M T
Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека народот ќе бил...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска со лаги ја покрива својата неспособност и неработење

M T
Данела Арсовска мисли дека со лаги може да се покрие нејзината неспособност и неработење. Откако го стопираше проектот за изградба на Универзална сала, по двомесечен...
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да поднесе оставка и да се извини за сите лаги

M T
Соопштение на СДСМ: Христијан Мицкоски да понесе одговорност за својот политички дебакл, откако се разоткри уште една негова голема лага, дека има ново парламентарно мнозинство....
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ 27 години го уништуваа Скопје, сега шират лаги за Шилегов

M T
ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од поразот во Скопје, 27 години го уништуваа главниот град, сега немаат понуда па шират лаги за Петре Шилегов, реагираат од СДСМ,...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да се извини за лагите кон Шилегов, ништо не ги спасува од изборен пораз во Скопје

M T
Соопштение на СДСМ: Откако денеска кандидатот за градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов ги разобличи лагите на опозициската партија, најмалку што можат да направат од...