Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : имунитет

Здравје Во тренд...

Овој домашен пијалок е вистинска ИМУНИТЕТСКА БОМБА: Едноставно подгответе го САМИ

M T
Се за добро здравје собрано во една чаша. Ако ги следите и подготвувате домашните рецепти за подобрување на имунитетот, сигурни сме дека сите тие содржат...
Centar Здравје

Прекумерното зајакнување на имунитетот може да биде фатално за здравјето?

M T
Многу луѓе сакаат да пијат имуностимуланси „за секој случај“ со цел да го зајакнат имунитетот, но тоа може да доведе до опасни последици, изјави главниот...
Коронавирус Centar Во тренд...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

CENTAR MKD
Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се младите...
Коронавирус Свет

Идејата за „имунитет на стадото“ во Британија не успеа

CENTAR MKD
Околу седум проценти луѓе во британската покраина Англија биле инфицирани со коронавирус, покажале резултатите од тестот на антитела на случаен примерок. Како што објави Канцеларијата...