Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » витамини
Мозаик

Содржат многу минерали и витамини: Овие 10 НАМИРНИЦИ го заслужуваат епитетот суперхрана во 2022 година

M T
Доколку ве интересираат трендовите во здравата исхрана и уживате во подготовката на храна богата со хранливи материи, а важно е таа да содржи многу минерали...
CentarМозаикЗдравје

Дали користите суплементи и витамини? – Фрлате пари, велат научниците

M T
Резултатите од новото истражување покажуваат дека земањето витамини и суплементи по кои луѓето често прибегнуваат за да го подобрат своето здравје е само фрлање пари....
МозаикЗдравје

Нема добра КРВНА СЛИКА без овие ТРИ ВИТАМИНИ, а еве кои намирници најмногу ги содржат

M T
Крвта е неопходна за телото бидејќи носи кислород и хранливи материи до органите во телото, па затоа е неопходно да се јаде за да се...
CentarМозаикЗдравје

Вистинска ризница со минерали и витамини: Еве зошто е добро да се јаде млад кромид

M T
Доаѓа сезоната на млад кромид, која многумина ја сакаат поради вкусот, а немаат поим дека е вистинска ризница на минерали и витамини, како и дека...
МозаикЗдравје

НЕОПХОДНО ЗА ИМУНИТЕТ – Недостигот на одредени витамини е најопасен во пролет

M T
Напролет, нашиот имунитет е често ослабен пред се поради недостатокот на сонце во текот на зимата, силната и калорична храна која најчесто е нутритивно сиромашна,...
CentarЗдравјеВо тренд...

Колку е ефикасен витаминот Ц во одржувањето на нашето здравје?

M T
Кога зборуваме за имунитет, повеќето луѓе прво мислат на витамин Ц. Во последно време, ние зборуваме за здравјето повеќе од кога било. Колку е ефикасен...
+Здравје

ВНИМАНИЕ – Еве како правилно да ги комбинирате витамините

M T
Витамините и минералите се добри за здравјето, но само ако се земаат правилно. Во денешно време, поради начинот на живот, речиси е невозможно да се...
CentarЗдравјеВо тренд...

Кои витамини ви недостасуваат: Ова се симптомите

M T
Соочени со пандемија на коронавирус, многу луѓе земаат дополнителни витамини, минерали и разни додатоци без да се консултираат со лекар. Ова не е најдобро решение,...