30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Абдрахманов
Македонија

Груби – Абдрахманов: Македонија е пример за почитување на правата на заедниците

M T
Првиот вицепремиер на Владата и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се сретна со високиот комесар на ОБСЕ одговорен за малцинските...