11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » линхарт
Македонија

Груби-Линхарт: Северна Македонија заслужува отварање на преговорите со ЕУ

M T
Првиот вицепремиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, оствари средба со сојузниот министер за европски и меѓународни работи...
Македонија

Австрискиот министер Линхарт на Османи му изрази силна поддршка на европските интеграции

M T
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска му беше домаќин на австрискиот министер за европски и меѓународни работи, Михаeл Линхарт. Линхарт во рамки на посетата...