30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пример
Македонија

Груби – Абдрахманов: Македонија е пример за почитување на правата на заедниците

M T
Првиот вицепремиер на Владата и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби се сретна со високиот комесар на ОБСЕ одговорен за малцинските...
Македонија

Родители, внимавајте! Во сообрајќајот, вие сте примерот кој го следат вашите деца

M T
Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот апелира до ротелите да бидат пример за однесувањето на децата во сообраќајот, односно да ги научат најмалите како безбедно...