Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » паника
Коронавирус Свет ТОП ВЕСТИ

Северна Кореја во паника – Вчера прв случај на зараза, а денеска шест починати

M T
Шест лица починаа, а околу 350.000 се лекуваат од висока температура и болест, „брза експлозија“ ширум Северна Кореја, објавија денеска државните медиуми, еден ден откако...
Бизнис Свет Во тренд...

Германија во паника поради исплатата на гас во рубли, се прават драстични потези

M T
Германскиот министер за економија и вицеканцелар Роберт Хабек најави дека во таа земја ќе биде во сила нивото на рано предупредување за испорака на гас,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника поради слабата работа на нивните градоначалници кои се големо разочарување

M T
Соопштение на СДСМ: Голема е паниката во ВМРО-ДПМНЕ поради слабата работа на нивните градоначалници, па затоа имаат потреба секојдневно да ја дефокусираат јавноста со барања...
Коронавирус Свет

Паника во Австрија – Заразено лице со омикрон учествувало на протестите против ковид-мерките

M T
Австриските власти се алармирани затоа што лице заразено со заразниот сој омикрон чествувал во саботниот протест на противниците на епидемиолошките мерки. Властите во провинцијата Корушка...
Коронавирус Свет

Паника во Данска, лице заразено со новиот сој омикрон било на голем концерт

M T
Лице заразено со новиот сој на коронавирус, попознат како омикрон, било на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската управа за безбедност на пациенти. Лицето...
Свет

Мистериозни експлозии во Америка, граѓаните во паника

M T
Жителите во американските сојузни држави Њу Хемпшир и Масачусетс слушнале и почувствувале силен тресок, а официјалните лица работат на истрагата што точно се случило отако...
Коронавирус Свет

Австрија во паника, повратниците од одмор го шират коронавирусот

M T
Повратниците од одмор го шират коронавирусот, пишуваат австриските медиуми. Според нив австриските власти се во страв и паника бидејќи повеќето од лицата кои биле на...
Коронавирус Свет Во тренд...

Паника на Евро2020, меѓу навивачите откриени заразени со новиот „делта“ сој на коронавирус

M T
Здравствените власти во Данска ги повикаа навивачите кои присуствуваа на натпреварот на Европскиот шампионат меѓу фудбалерите на Данска и Белгија да бидат тестирани за коронавирус,...