1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » режим
МАКЕДОНИЈАЛОКАЛНО

Посебен режим на сообраќај во среда, четврток и петок (12, 13 и 14.10.2022) во Скопје

M T
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 12, 13 и 14.10.2022 (среда, четврток и петок), поради официјална посета на Република Северна Македонија на...
МАКЕДОНИЈА

Посебен сообраќаен режим во Охрид поради „Преспа форум дијалог 2022“

M T
Секторот за внатрешни работи Охрид ги известува граѓаните на Охрид дека од денес до 18 јуни, поради реализација на самитот „Преспа форум дијалог 2022“ што...
Војна во УкраинаСВЕТ

Шолц: Промената на режимот во Русија не е цел ниту на НАТО ниту на американскиот претседател

M T
Германскиот канцелар Олаф Шолц истакна дека промената на режимот во Русија не е цел на НАТО и покрај руската инвазија на Украина. – Промената на...
МАКЕДОНИЈА

Лукаревска: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не потсетуваат како владееше нивниот режим

M T
„Гледајќи ги како работат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се потсетуваат како оваа партија владееше. Гледаме дека сакаат централната власт да ја претстават како одговорна и...
МАКЕДОНИЈА

Полскиот претседател доаѓа во дводневна посета, посебен сообраќаен режим во Скопје

M T
Полскиот претседател, Анджеј Дуда, денеска ќе допатува во дводневна официјална посета на земјава, во чии рамки ќе има средба со неговиот домаќин, шефот на државата...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Љубица Јанчева: Со враќањето на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Аеродром, се вратија и режимските методи, но нема никого да уплашат

M T
Изјава за медиуми, Љубица Јанчева, претседателка на Советот на Град Скопје и претседателка на ОО СДСМ Аеродром: Со враќањето на ВМРО-ДПМНЕ во општина Аеродром, се...
МАКЕДОНИЈА

Спасовски од Куманово: Денешната слобода ја плативме со крв, затоа нема да дозволиме режимот да оживее

M T
На 17 октомври во прв круг Куманово ќе го има градоначалникот Оливер Илиевски, порача потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски и додаде дека победата е многу...