11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен дилер, пронајдена дрога во Куманово

На 12.09.2022 во 14.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода И.М.(46) од Куманово. При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска наредба, биле пронајдени, хероин, марихуана и две дигитални ваги.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Претрес во Битола, пронајден хероин, приведен дилер

M T

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

M T

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

M T

Во телата на петмина Иранци биле пронајдени околу седум килограми дрога

M T

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T

Приведен дилер на наплатната станица Сопот, пронајдена дрога

M T