11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен дилер на наплатната станица Сопот, пронајдена дрога

На 14.09.2022 во 16.30 часот на наплатната станица Сопот, на автопатот „Пријателство“ полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.Д.(38) од Велес. При извршен преглед на патничко возило „фиат пунто“ со велешки регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена околу еден килограм марихуана.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Претрес во Битола, пронајден хероин, приведен дилер

M T

Претрес во Прилеп, пронајдена дрога, приведени две лица

M T

Приведени четири лица на подрачје на Чаир и Бутел, пронајдено оружје, дрога…

M T

Во телата на петмина Иранци биле пронајдени околу седум килограми дрога

M T

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T

Приведен дилер, пронајдена дрога во Куманово

M T