28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » депресија
Centar Здравје

Истражување на германски лекари: Депресијата може да биде знак дека следува мозочен удар

M T
Покрај тоа што многу луѓе страдаат од депресија по мозочен удар, новото истражување на германските лекари покажа дека депресијата често се јавува пред мозочниот удар...
Мозаик Здравје

НЕПЛОДНОСТ И ДЕПРЕСИЈА – Чипсот штетно делува на целиот организам

M T
Секоја урамнотежена исхрана може да вклучува неколку здрави, умерени закуски, но претерувањето со која било брза храна може да направи вистинска штета. Иако може да...
Centar Здравје

Депресивни сте? Овие намирници веднаш морате да ги исфрлите од исхраната!

CENTAR MKD
Постојат намирници кои влијаат на расположението и никако не би смееле да ги внесувате во организмот. Познато е дека кога сте потиштени, често посегнувате по...