6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » минерал
CentarМозаикЗдравје

Страдате од депресија и анксиозност: Пред да посетите психијатар, проверете дали ви недостасува овој минерал

M T
Магнезиумот помага и за побрзо опуштање на мускулите, но и за опуштање на целиот организам. Исто така, недостатокот на магнезиум може да биде главната причина...
CentarМозаикНаука

Откриен нов минерал на Месечината: Важен напредок за разбирање на еволуцијата

M T
Кинеските научници тврдат дека откриле нов минерал на Месечината, што ја прави Кина првата земја која постигнала таков успех. За време на прес-конференција, потпретседателот на...