5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » анксиозност
CentarМозаикЗдравје

Страдате од депресија и анксиозност: Пред да посетите психијатар, проверете дали ви недостасува овој минерал

M T
Магнезиумот помага и за побрзо опуштање на мускулите, но и за опуштање на целиот организам. Исто така, недостатокот на магнезиум може да биде главната причина...
Мозаик

6 знаци дека вашето ментално здравје е загрозено: Овие се симптомите на скриена анксиозност

M T
Препознајте ги навреме сигналите дека вашата душа страда. Вознемирените луѓе се најчесто загрижени, склони кон песимистички прогнози, лоши чувства, неизвесност, се соочуваат со напади на...