11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » анафилактичен шок
CentarМозаик

Што прво да направите ако ве касне стршлен? – Најважно е да спречите ширење на отровот, за да не го загрозите животот!

M T
Убодот од стршлен е многу болен, но во повеќето случаи не е фатален како што мислат некои. Претежно сето тоа завршува со благ оток кој...