32.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Жените со најголеми гради живеат во САД – Најмалку имаме во соседството, a тоа не го очекувавме

Американските експерти тврдат дека студентите на размена обично запаѓаат во депресија кога ќе сфатат колку Американките имаат големи гради. Иако не ги спомнуваат силиконите и дебелината, очигледен е фактот дека и двете работи придонеле за ваква доминација на жените од САД.

Според неодамнешните статистички податоци од World Population Review, жените во Соединетите Американски Држави ги имаат најголемите природни гради во светот и носат C-корпи во просек. Веднаш зад Американките се Британките кои ја загубија оваа битка со минимална разлика.

Други земји кои влегоа во првите пет се Венецуела, Колумбија и Шведска. Според една анкета од 2016 година, четвртина од белите Американки имаат гради со просечна тежина од 5,7 килограми.

Ех, сега една помалку позната листа:

Граѓаните на Швајцарија ги имаат најмалите гради на светот. Иако се познати по сирењето, часовниците и стандардот, се чини дека силиконите не се она што жителите на оваа богата земја би го ставиле во себе. Второто место и припадна на, а за многумина веројатно шокантно – Босна и Херцеговина. „World Population Review“ ја рангираше Австралија на третото место, додека Грузија и Канада ја бранеа листата на најмали гради.

Според податоците објавени од Healthline во 2019 година, просечната големина на градите драматично варира од земја до земја. Тие истакнаа дека е неверојатно тешко да се одреди конечниот просек бидејќи немаат „универзално разбирање за точната големина на градникот“, а многу жени упорно носат погрешна големина.

„Се испостави дека младите жени кои доаѓаат во САД како студенти на размена имаат многу висока фреквенција на ментални проблеми поврзани со нивната телесна слика и самодоверба. „Длабинските интервјуа со студенти на размена открија дека една од клучните причини е тоа што тие се чувствуваат вознемирени кога ќе сфатат дека нивните гради се значително помали од градите на американските жени“, се вели во списанието Journal of Female Health Sciences.

Како природно да ги зголемите градите?

Според Healthline, тешко дека ќе успеете „природно да го промените обликот на вашите гради“. Но, некои луѓе тврдат дека насоченото вежбање може да има одредено влијание. „Иако овие вежби веројатно нема да влијаат на големината на вашиот градник, тие можат да го променат изгледот на вашите гради со текот на времето“.

Можеби ќе ве интересира

Ескорт дама објаснува зошто жените изневеруваат, а скоро сите имаат ИСТА ПРИЧИНА

M T

Мажите мразат кога жената ја прави ОВАА работа во кревет, но тоа не го признаваат

M T

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ – Дури 70 отсто од жените сакаат мажите да им го прават тоа во кревет

M T

Пет работи за сексот што мажите сакаат жените да ги знаат! – Еве за што се работи

M T

Едноставно неодоливи: Трите најпосакувани жени во зодијакот

M T

Жените открија во што е тајната: Вечната борба помеѓу добрите и лошите момци

M T