Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Доаѓа период на изобилство и среќа: Овие четири хороскопски знаци ќе уживаат во парите во наредните денови

Јупитер, планетата на среќата, по 12 години влезе во знакот Бик, што укажува на подобрување на финансиската состојба на сите хороскопски знаци.

Јупитер во Бик е поволен за привлекување изобилство, но и за уредување на материјалната ситуација.

Играме уште еден ѕвезден рулет, а одредени хороскопски знаци ќе уживаат во влијанието на Јупитер од Бик, па финансиски повеќе ќе имаат среќа од другите.

Ако се прашувате кој ќе има пари до 27 мај, ова се знаците меѓу кои: Бик, Овен, Рак и Вага.

Бик
Планетата на среќата, по 12 години влезе во вашиот знак, што значи дека среќата е на ваша страна. Меркур е и во вашиот знак, па ви носи нови можности за заработка.

Сега е вистинско време да побарате покачување или да заработите дополнителни пари врз основа на деловен проект.

Овен
Јупитер во втората куќа не дозволува да останете без пари, а можете да играте и игри на среќа.

Ќе имате повеќе можности за заработка, а веројатно тоа ќе бидат некои хонорарни работни места. Вие сте еден од знаците кои не мора да се грижат за парите.

Рак
Марс во Лав ви носи одлична заработка. Преку деловен партнер во знакот Лав можете да заработите многу пари.

Во секој случај нема да ви недостигаат пари.

Вага
Марс во Лав ви носи финансиска стабилизација. Во изминатиот месец бевте во финансиска криза, а сега тоа ќе се промени.

Преку пријателите ќе успеете да дојдете до пари, а ова може да биде подобро платена деловна понуда.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе