Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСветТОП ВЕСТИ

Вучиќ: Постигнавме договор

Во Охрид денеска се одржа средба на високо ниво во рамки на дијалогот меѓу Белград и Приштина.

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека во Охрид е постигнат договор.