7.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Русите истрелаа повеќе од 220 проектили кон регионот Сума

Руските сили истрелаа 226 проектили врз седум заедници во регионот Суми, изјави регионалниот гувернер Дмитро Живицки. Заедницата Есман беше цел четири пати, рече Живицки, додавајќи дека најмалку 20 мини експлодирале во пограничните села. 69-годишен маж се здобил со рани од шрапнели.

Спонзорирано: