Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаCentarСвет

Кадиров испрати порака до Киев: Не мора да ме ставате на потерница, ќе дојдам сам

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров (Кадиров) испрати порака до Киев дека нема потреба да го ставаат на листата на барани лица, бидејќи, како што вели, ќе дојде сам.

– Господа, одредете го местото и времето, ќе дојдам. Ќе дојдам по вас и ќе ве казнам за сите ваши злосторства – рече Кадиров.

Кадиров изјави дека веќе неколку пати бил во Украина.

Инаку, Службата за безбедност на Украина (СБУ) го стави Кадиров на листата на барани за „водење агресивна војна или агресивна воена акција“. за што е предвидена казна затвор од 10 до 15 години.

– СБУ воопшто не може да ме најде. Цел свет знае дека сум во центарот на Грозни, а глупавата безбедносна служба на Украина по којзнае кој пат ме стави под потерница – изјави Кадиров.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Зеленски: Не му дозволуваме на непријателот да ги исполни своите намери, Русија бележи големи загуби

Украинскиот претседател Володимир Зеленски (Зеленски) зборуваше во ново видео обраќање во кое изјави дека ситуацијата на фронтот е многу тешка. – И покрај екстремно големите руски загуби, окупаторите се обидуваат… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе