Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветВо тренд...

Експлозија на автомобил во Истанбул

Само два дена по терористичкиот напад во центарот на Истанбул, уште една експлозија

Овој пат се работи за автомобил што експлодираше во областа Фатих.

Засега нема информации за можни жртви, но снимката од местото на настанот е доста вознемирувачка.

Да потсетиме, шест лица загинаа, а повеќе од 80 се повредени откако во неделата во центарот на Истанбул беше активирана експлозивна направа.

Обновено во 00:46 , 16.11.2022

Сепак не е тероризам: Експлозијата во Истанбул ја предизвикал автомобил кој се запалил

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе