Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Рестриктивни мерки уште 7 дена – Полициски час од 20 часот, затворени сите угостителски објекти

фото Pixabay

На владината седница која ќе се оддржи утре ќе бидат продолжени рестриктивните мерки дознава Centar.mk

Полицискиот час и во текот на оваа недела ќе почнува во 20 часот, а угостителските објекти ќе бидат затворени.

Според информации на Centar.mk следната недела дополнително согласно актуелната епидемиолошка состојба во моментот ќе се одлучува дали за велигденските и првомајските празници ќе има олабавување на рестриктивните мерки.

Како олабавување на мерките се смета намалување на полицискиот час и отворање на угостителските мерки, но само на своите тераси.