Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Црна Гора уште три жртви од коронавирус

Три лица починаа во Црна Гора во последните 24 часа како резултат на коронавирусот, соопшти тамошниот Институт за јавно здравје.

Откриени се и 52 новозаразени лица, додека 37 пациенти се опоравиле од Ковид-19.

Повеќето новозаразени, односни 21 лице, се од Подгорица.

Вкупниот број на смртни случаи во Црна Гора поврзани со Ковид-19 од почетокот на јуни изнесува 62, а од почетокот на годината 71.

Во моментов, активни се 1.119 случаи, додека од почетокот на годинава се регистрирани 3.748 случаи на инфекција со вирусoт.

спонзорирано: