Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ВО ЖИВО: Коронавирусот стигна во Македонија – Обраќање на Оливер Спасовски и Венко Филипче до нацијата

Во Македонија е регистриран првиот случај на коронавирус. Според неофицијални информации се работи за заболен кој бил позитивен на првиот коронавирус тест.

Во живо во моментов се обраќаат премиерот Оливер Спасовски и министерот за здравство Венко Филипче.

Првичните информации велат дека заразената со корона пред неколку дена пристигнала во Македонија од Италија.
.