27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : вирус

Коронавирус Македонија Во тренд...

Филипче: Ја следиме ситуацијата со вирусот, доколку е потребно ќе има и нови мерки

M T
Вирусот во моментов има широка инфекција, па сме во постојана координација и комуникација со епидемиолозите и остануваме да ја следиме ситуацијата, па доколку е потребно...
Коронавирус Свет Во тренд...

Кина: Вирусот избега од лабораторија? Тогаш не е од нашата, туку од нивната

M T
Кина повторно ги критикуваше Соединетите Американски Држави за, како што тврди, политизирање на истрагата за потеклото на коронавирусот, барајќи да се испита една американска воена...
Коронавирус Свет Во тренд...

Грчките научници апелираат до родителите: „Децата го пренесуваат вирусот повеќе од порано, вакцинирајте се!“

M T
Варијантата на делта на коронавирус сочинува околу 85 проценти од новите случаи и се чини дека децата играат важна улога во пренесувањето, што ги натера...
Коронавирус Свет

Идејата за „имунитет на стадото“ во Британија не успеа

CENTAR MKD
Околу седум проценти луѓе во британската покраина Англија биле инфицирани со коронавирус, покажале резултатите од тестот на антитела на случаен примерок. Како што објави Канцеларијата...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Коронавирусот стигна во Македонија – Обраќање на Оливер Спасовски и Венко Филипче до нацијата

CENTAR MKD
Во Македонија е регистриран првиот случај на коронавирус. Според неофицијални информации се работи за заболен кој бил позитивен на првиот коронавирус тест. Во живо во...