Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : coronavirus

Коронавирус Centar Свет

Направил четири теста: Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, објави дека е позитивен, но и негативен во однос на КОВИД-19

CENTAR MKD
Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, објави дека е позитивен, но и негативен во однос на КОВИД-19. Тој на својот профил на Твитер напиша дека...
Коронавирус Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Добра вест: Сите пациенти кои беа тестирани денес се со негативни резултати за коронавирус

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира дека резултатите на 7-те пациенти кои претпладнево се тестираа се негативни на корона вирус. Денеска се тестираа пациенти од Куманово, Тетово,...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

ВО ЖИВО: Коронавирусот стигна во Македонија – Обраќање на Оливер Спасовски и Венко Филипче до нацијата

CENTAR MKD
Во Македонија е регистриран првиот случај на коронавирус. Според неофицијални информации се работи за заболен кој бил позитивен на првиот коронавирус тест. Во живо во...